دستگاه آسیاب چکشی

دستگاه آسیاب چکشی

بطور کلی آسیابها دستگاههای هستند که بمنظور خرد کردن و پودر کردن جامدات استفاده میشوند و در صنایع دارویی ، شیمیایی ،کشاورزی ، آرایشی و … کاربرد دارند.

از محاسن این نوع آسیاب خرد کن جامدات دریک مرحله و مش قابل تعویض آن است . باید توجه داشت سرعت خرد کردن و راندمان آن بستگی به سایز مش و میزان رطوبت محصول دارد هر چقدر که مش آسیاب ریزتر باشد راندمان تولید پایین خواهد آمد و هرچقدر مش این دستگاه درشت باشد راندمان بالا خواهد رفت . مواد بر اثر ضربه هائیکه توسط تیغه به آن وارد میشوند آسیاب شده که در آسیاب غلتکی با کنش مالشی که روی مواد ایجاد میشود باعث آسیاب شدن میشود.

دستگاه آسیاب چکشی

عملکرد برخی از دستگاه های آسیاب به صورت چکشی است که به آسیاب های چکشی مشهور هستند. دستگاه آسیاب چکشی وظیفه تقسیم یا خرد کردن مواد جامد به قطعه های کوچک با استفاده از ضربه های متوالی تیغه های کوچک را به عهده دارد. پر کاربرد ترین و شناخته شده ترین دستگاه خرد کن، دستگاه آسیاب چکشی است که در خرد کردن جامدات و مواد از اصل ضربه استفاده می کند.

روش کار آسیاب چکشی

تمام اين ماشين ها دارای روتور پر سرعتي هستند كه داخل بدنه اي  استوانه اي مي چرخد. شفت معمولا به صورت افقي است. خوراكي كه از بالا وارد بدنه ميشود شكسته و از دهانه پايين بدنه خارج مي شود.  در آسياب چكشي، ذرات توسط مجموعه اي از چكش هاي نوساني كه به ديسك چرخاني لولا شده اند خرد مي شوند. هيچ ذره اي ازخوراك كه وارد منطقه اسیاب كاری می شود نمی تواند از ضربه چكش ها فرار كند. اين ذره چند تكه مي شود، و به طرف صفحه سندان ساكن در داخل بدنه پرتاب و به ذرات كوچكتري خرد می شود. اين ذرات نيز توسط چكش ها ساييده و پودر ميشوند و به طرف شبكه ياغربالي كه روی دهانه تخليه قرار دارد رانده مي شوند.

  ظرفیت آسیاب

ظرفیت خرد کردن و راندمان دستگاه های آسیاب  بستگی به سایز مش و میزان رطوبت محصول دارد.  هر چقدر که مش آسیاب ریزتر باشد راندمان و ظرفیت تولید پایین‌تر خواهد آمد و هرچقدر مش این دستگاه درشت باشد راندمان بالاتر خواهد رفت.  مواد بر اثر ضربه هایکه توسط تیغه به آنها وارد می‌شوند آسیاب شده که در آسیاب غلتکی با کنش مالشی که روی مواد ایجاد می‌شود باعث آسیاب شدن می‌شود.

ماشین سازی به آفرین سازنده انواع آسیاب صنعتی و نیمه صنعتی ، لطفا جهت مشاوره با ما تماس بگیرید.

 ظرفیت آسیاب

محصولات دیگر