دستگاه پرکن و بسته بندی ضد یخ و روغن ترمز و شیشه شور اتومبیل

دستگاه پرکن ثقلی بهترین مدل برای پرکردن و بسته بندی ضدیخ و روغن ترمز و همچنین شیشه شور اتومبیل میباشد ، بدلیل رقیق بودن ضد یخ و شیشه شور و نیمه غلیظ بودن روغن ترمز میتوان از دستگاه پرکن پمپی هم برای بسته بندی و پرکردن این نوع از مایعات استفاده کرد ، البته باید در انتخاب مدل پمپ دقت بسیار شود تا دستگاه پرکن با دقت مناسب عمل فیلینگ را انجام دهد.

سازنده دستگاه پرکن و بسته بندی ضد یخ و روغن ترمز و شیشه شور اتومبیل

 ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده انواع دستگاه های پرکن مایعات رقیق و غلیظ خطی در ظرفیت های مختلف جهت پرکردن شیشه شور اتومبیل و ضد یخ و همچنین روغن ترمز میباشد.

سازنده دستگاه پرکن و بسته بندی ضد یخ

دستگاه پرکن و بسته بندی ضد یخ

ضد یخ نوعی ماده افزودنی است که به کمک آن می‌توان نقطه انجماد مایعات پایه آبی را کاهش داد. در محیط‌های سرد،‌ از مخلوط ضد یخ بمنظور کاهش نقطه انجماد مایعات استفاده می‌کنند. ضد یخ معمول که در فروشگاه‌ها یافت می‌شود، علاوه بر کاهش نقطه انجماد، نقطه جوش مایعات را نیز افزایش می‌دهد. در نتیجه، اگر از این مایعات به عنوان خنک‌کننده استفاده شود، می‌توانند دمای بالاتری را جهت خنک‌کنندگی تحمل کنند. از آن‌جایی‌که آب، خواص مناسبی به عنوان خنک‌کننده دارد،‌ از مخلوط آب و ضدیخ در موتورهای درونسوز بهره می‌گیرند. از جمله وظایف ضدیخ، جلوگیری از ترک خوردن محفظه‌ها و لوله‌های حاوی آب، به هنگام انجماد و منبسط شدن آن است.

پایه و اساس ضد یخ

در گذشته، آب، اصلی‌ترین سیال خنک‌کننده در موتورهای درون‌سوز به شمار می‌آمد. آب، مایعی ارزان، غیرسمی و با ظرفیت گرمایی بالا است. البته، تغییرات این مایع، تنها در بازه‌ای محدود به ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد رخ می‌دهد که به هنگام انجماد، منبسط می‌شود. مشکل انبساط آب در دمای پایین، با توسعه سیالات خنک‌کننده برطرف شد. لازم به ذکر است که نقطه ذوب و جوش، از جمله «خواص کولیگاتیو» ( Colligative Properties ) در محلول‌ها به شمار می‌آیند که به غلظت مواد حل‌شونده بستگی دارند. به همین دلیل، نمک‌ها،‌ نقطه ذوب محلول‌های آبی را کاهش می‌دهند.

از نمک‌ها به طور معمول در فرآیندهای «یخ‌زدائی ( De-icing ) بهره می‌گیرند اما به دلیل ایجاد خوردگی در فلزات،‌ نمی‌توان از نمک‌های محلول به عنوان ضد یخ استفاده کرد. ترکیبات آلی با جرم مولکولی کم، نقطه ذوب پایین‌تری از آب دارند و می‌توان از آن‌ها به عنوان ضد یخ استفاده کرد. محلول‌های آلی به ویژه الکل‌ها،‌ جایگزین مناسبی به شمار می‌آیند که از آن‌جمله می‌توان به اتانول، متانول و اتیلن گلایکول اشاره کرد. مواد ذکر شده، پایه تمامی ضدیخ‌های تجاری از دهه ۱۹۲۰ تا به امروز محسوب می‌شوند.

دستگاه پرکن و بسته بندی روغن ترمز

روغن ترمز یک ماده ی غیر قابل تراکم است که در لوله های سیستم ترمز خودرو در جریان است، که نیروی وارد شده بر روی پدال ترمز را به روتورهای ترمز ها در ۴ چرخ خودروی شما منتقل می کند. این فشار به چرخ های انتقال داده می شود و در نهایت باعث کاهش سرعت و یا توقف خودروی شما می شود.

وظیفه روغن ترمز چیست

روغن ترمز که به عنوان سیال هیدرولیک نیز شناخته می شود وظیفه دارد تا تمام اجزای سیستم ترمز خودروی شما را حرکت بدهد. این روغن تحت دما و فشار بالا کار می کند. بدون این روغن، خودرو یا کامیون شما، زمانی که پدال ترمز را فشار می دهید قادر به توقف نخواهند بود.

روغن ترمز بر خلاف نامش چندان عملی از بابت روانکاری در بخش‌های فنی اتومبیل انجام نداده و میزان اصطکاک میان دو قطعه فلزی را کاهش نمی‌دهد، بلکه این مایع از نوع سیالات هیدرولیکی با حداقل تراکم پذیری است و همین خاصیت تراکم‌ناپذیری روغن‌ ترمز سبب می‌شود تا نیروی پای اعمال شده بر پدال ترمز به پیستون و لنت‌ها وارد شده و در نهایت خودرو از حرکت باز بایستد.

کار روغن ترمز چیست

راننده پدال ترمز را فشار می دهد. فشار دادن پدال ترمز یک پیستون را در کالیپر ترمز فشرده می کند. این فشرده ساز باعث افزایش فشار در داخل لوله های ترمز می شود و روغن ترمز را به حرکت در می آورد. فشار روغن ترمز باعث می شود روتور های ترمز به لنت ترمز فشار بیاورد، که با چرخ ها در ارتباط است. مرحله به مرحله چرخش چرخ کاهش پیدا می کند و در آخر باعث توقف وسیله ی نقلیه می شود.

کار روغن ترمز چیست

دستگاه بسته بندی و پرکن شیشه خوی خودرو

معمولا برای براق کردن و درخشان نمودن سطوح شیشه ها از ماده ای به نام شیشه شوی استفاده می گردد ، شیشه شوی حاوی الکل های گوناگون و PH مناسب می باشد که موجب می گردد آلودگی، چربی و دوده را از بین ببرد ، شیشه شوی دارای خاصیت ضد بخار نیز می باشد که این موضوع خود مانع بخارشدن سطح شیشه می شود می گردد ، همچنین شیشه شوی ها دارای اسانس های عطری (آبی) ، چمنزار (سبز) و گل های بهاری (قرمز) نیز هستند . یکی از انواع شیشه شوی ها، شیشه شوی خودرو یا اتومبیل می باشد که علاوه بر پاک کردن چربی روی شیشه جلوی و عقب خودرو ، باعث جلوگیری از یخ زدن شیشه ها و همچنین جلوگیری از یخ زدن و خراب شدن تیغه برف پاک کن و جلوگیری از بخار شیشه ها می شود . در فرمولاسیون شیشه شوی ضد بخار خودرو از مواد و ترکیبات مخصوصی استفاده می شود که علاوه بر تمیز کردن و جلا دادن آسان به سطح شیشه خودرو باعث می شود که آن شیشه دچار بخار گرفتگی نشود ، شیشه شوی ضد بخار خودرو به گونه ای فرموله شده است که هم می‌تواند به طور فوق‌العاده شیشه ها را تمیز نماید و در کنار آن از قرار گرفتن قطرات آب و تشکیل بخار بر روی شیشه را کاهش دهد . در دوره کنونی با توجه به پیشرفت علم و کناکنش در فرمولاسیون مواد شوینده ، تولید کنندگان توانسته اند به فرمول شیشه پاک کن ضد بخار دستیابی پیدا کنند . از این گونه شیشه پاک کن ها می توان علاوه بر استفاده در شیشه شوی خودرو برای درب و پنجره های شیشه ای ، ویترین های شیشه ، تلویزیون ، مانیتور و ..‌‌. استفاده نمایید که هیچ گونه آسیبی به این وسایل وارد نمی کند از مزایای دیگر شیشه شوی ها می توان به این نکته اشاره نمود که شیشه شوی باعث عدم خزه بستن داخل محفظه آب و رسوب کردن آن ها می شود و همچنین باعث تمیز نگه داشتن مدار شستشوی شیشه می باشد .

فرمولاسیون ساخت شیشه شوی خودرو

در فرمولاسیون شیشه شوی خودرو الکل و آب به عنوان حلال که علاوه بر آن از سورفکتانت های اب دوست و پلیمر های چند بلوکه استفاده می گردد به این موضوع توجه کنید که در فرمولاسیون شیشه شوی خودرو نباید از درصد بسیار زیادی مواد فعال سطحی استفاده کرد زیرا این مواد باعث آسیب رساندن به بخش های فلزی و آهنی خودرو می شود . یکی از اقسام سورفکتانت هایی که در فرمولاسیون شیشه شوی ضد بخار کاربرد دارد سورفکتانت های سیلیکونی می باشد که این ماده باعث جلوگیری از تشکیل بخار بر روی سطوح شیشه ای می گردد .

مزایای استفاده از مایع شیشه شوی خودرو

با استفاده از شیشه شوی مناسب برای خودرو باعث می شود دید راننده در هنگام رانندگی بسیار بهتر شود و یک شیشه بسیار شفاف را در مقابل خود خواهد داشت که حتی اثری از برف پاک کن بر جای نخواهد گذاشت و می تواند به راحتی تمام کثیفی و آلودگی های موجود بر روی شیشه را همانند : چربی ، فضولات پرندگان ، گرد و غبار و … را به آسانی تمیز نماید ، برخی از افراد متاسفانه با استفاده از آب خالی و یا اختلاط آب با مواد شوینده مخزن شیشه شوی خودروی خود را پر می کنند که این کار باعث به وجود آوردن مشکلات فراوانی خواهد شد ، استفاده از شیشه شوی خودرو منجر می شود که در فصل سرما و زمستان دیگر مخزن آب و سیستم شیشه شوی خودروی شما دچار یخ زدگی نشود و همچنین از روسوب در شلنگ ها ، یا در مخزن پلاستیکی و بر روی شیشه دیگر اثری نخواهد بود ، علاوه بر آن با این محلول دیگر تیغه برف پاک کن خودرو شما دچار خوردگی و سایش نمی شود .

قیمت دستگاه پرکن ضد یخ و روغن ترمز و شیشه شور اتومبیل

 دستگاه های بسته بندی و پرکنی روغن ترمز و شیشه شور و ضد یخ اتومبیل با توجه به ظرفیت و مطعلقات جانبی مانند میز ترافیک و دستگاه درب بند و دستگاه لیبل زن و همچنین مخازن مورد نیاز دارای قیمتهای متنوعی میباشد ، لطفا جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمتها با ماشین سازی به آفرین تماس بگیرید


مشاوره