معرفی دستگاه ریبون بلندر

ریبون بلندر یا میکسر پودر دستگاهی بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف جهت تهیه مخلوطی همگن از اختلاط پودرها و جامد مختلف استفاده می‌شود. ریبون بلندرها بصورت افقی با حجمی مشخص طراحی میشوند ، مکانیزم میکس ریبون بلندر به دلیل کشیده شدن دو مسیر پره حول محور یک شافت که پره ها در جهت مخالف یکدیگر حرکت می کنند باعث اختلاط و میکس یکدست و یکنواخت در مدت زمان کوتاهی میباشد. دستگاه ریبون در صنایع غذایی ، دارویی ، آرایشی و بهداشتی و همچنین صنایع شیمیایی بسیار پرکاربرد است .

سازنده دستگاه ریبون بلندر پودری

ماشین سازی به آفرین با تجربه سالیان طولانی مبتکر و نوآور در طراحی و تولید ، افتخار ساخت صدها دستگاه ریبون بلندر پودری از ظرفیت صد لیتر الی پنج هزار لیتر استنلس استیل و آهن  جهت انواع جامدات و پودرهای خشک در بسیاری از صنایع مانند صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی را دارد . برای مشتریان این امکان وجود دارد ، قبل از خرید دستگاه میکسر بلندر پودری با مشاورین شرکت به آفرین تماس بگیرند تا بهترین نوع میکسر با ظرفیت مورد نیاز را انتخاب نمایید. قابلیت‌های مختلفی وجود دارد که ممکن است بنا بر نیاز صنایع مختلف به دستگاه افزوده شود.

ریبون بلندر

ریبون بلندر استیل

استفاده از دستگاه ریبون بلندر یا میکسر پودر استیل برای صنایع و تولیداتی است که مواد غذایی یا دارویی یا خورندگی بالا دارند و یا اینکه محیط های با رطوبت بسیار بالا کار مخلوط کردن مواد را انجام میدهند از دستگاه ریبون بلندر استنلس استیل استفاده میکنند . میزان خورندگی مواد یا حساسیت تولید و رعایت جی ام پی های بهداشتی و دارویی تعیین کننده نوع گرید و متریال استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ میباشد .در محیط های بهداشتی استفاده از استیل ۳۰۴ هم مقرون ‌به‌صرفه است و هم می‌تواند تمامی نیازهای مورد نظر را پوشش دهد. انواع استیل‌های ۳۰۴ از طول عمر و مقاومت قابل توجهی برخوردار شده‌اند و هزینه کمتری هم دارند.در عوض اگر در یک محیطهای آغشته به کلراید و اسیدی یا رطوبت بالا و همچنین ساخت مواد حساس کار می‌کنید و فضای پروژه شما دارای استعداد خوردگی بسیار قدرتمندی است، نیاز است که از استیل‌های ۳۱۶ استفاده کنید. علی‌رغم هزینه بالای این استیل‌ها، قابلیت‌های ویژه و مقاومت بالای آن می‌تواند شما را در مقابله با اکسید آهن و خوردگی یاری کند.

ریبون بلندر استیل

پره های ریبون بلندر

پره های این دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارند ، بستگی به کارایی این دستگاه نوع پره ها متفاوت می باشد ، استفاده از پره های ریبونی یا پارویی با در نظر گرفتن دانسیته ، سیالیت و رطوبت مواد میباشد ، که تولید کننده میبایست تجربه کافی در این موارد را داشته باشد .

پره های بلندر

درب دستگاه ریبون بلندر

درب دستگاه ، به صورت سه تکه و در دستگاه های کوچکتر مانند ریبون بلندر صد لیتری و ریبون بلندر دویست لیتری بصورت یک تکه ساخته میشود . برای جلوگیری از خارج شدن غبار ایجاد شده از میکس ، در قسمت پایین درب نوار درزگیری قرارداده میشود . ورودی مواد پودری معمولا از قسمت وسط درب با قرار دادن قیف مناسب یا کوبل کردن به دستگاه انتقال پودر جهت شارژ مواد میباشد ، دریچه خروجی قابلیت وصل شدن به اسکرو را دارد.

ریبون بلندر ثابت یا گردان

دستگاه ریبون بلندر ، همانطور که از نام این دستگاه پیداست ( مخلوط کن پره ای ) یعنی مخلوط کردن پودرها در یک مخفظه نیم دایره ای ثابت بوسیله پره ها یا روبان  ، دستگاه میکسر بدنه گردان با نام درام میکسر شناخته میشود که اخیرا تعدادی از سازندگان به عنوان جایگزین ریبون بلندر به مشتریان توصیه میکنند . درام میکسر ها یا میکسرهای گردان دارای معیب بسیاری جهت میکس کردن پودرهای همگون میباشند ، از جمله عدم میکس یکنواخت ، نقطه کور بسیار زیاد در حین میکس ، شارژ و تخلیه بسیار مشکل ، عدم امکان ساخت در ظرفیت با حجم بالا ، عدم دسترسی به پره های جهت نظافت را نام برد . لطفا جهت داشتن یک میکس یکدست و هموژن با مشاورین شرکت ماشین سازی به آفرین مشورت نمایید .

کاربرد دستگاه ریبون بلندر

بطور کلی ریبون بلندرها مناسبترین دستگاه جهت میکس کردن انواع پودر و جامدات همگون با دانسیته یک شکل هستند و برای مخلوط کردن بسیاری از پودرها و جامدات در صنایع مختلف کاربرد دارند . این دستگاه قابل استفاده در صنایع ( غذایی، دارویی، شیمیایی، آرایشی و بهداشتی ) مناسب جهت مواد پودری مانند آرد، شکر، نمک، شیر خشک، پودر کیک، نشاسته، گندم، ذرت، انواع ادویه، بکینگ پودر، مالتودکسترین، چای و قهوه انواع خوراک دام، انواع کودهای کشاورزی، انواع پودرهای آرایشی و بهداشتی، انواع رنگ های پودری ، ملات خشک ساختمانی و… قابلیت نصب سیستم پاشش مایع روی پودر را دارد .

دریچه خروجی و سیستم تخلیه پودر ریبون بلندر

ریبون بلندر ها یا میکسرهای ریبونی دارای دریچه تخلیه از وسط می باشد و قابلیت انتقال مواد میکس شده از طریق اسکرو  یا انتقال پودر با دریچه یا دمپر پنوماتیک بدون نیاز به اپراتور به دستگاه کیسه پرکن ، دستگاه پودر پرکن و سیلوهای ذخیره مواد را دارد .

الکتروموتور دستگاه ریبون بلندر

استفاده از الکتروموتور با توان متناسب با نیاز گیربکس استفاده شده در ظرفیت های مشخص ریبون بلندرها جزو ضروریات یک دستگاه میکسر بلندر پودری میباسد . الکتروموتور وسیله‌ایست که نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل میکند، بطور کلی تقریبا تمامی الکتروموتورها با وارد کردن نیروی الکتریکی و ایجاد میدان مغناطیسی در قسمت سیم پیچ ، موجب چرخش شفت موتور میشوند . استفاده از توان بالاتر الکتروموتور در ریبون بلندرها نشان دهنده تولید و افزایش قدرت بیشتر در ریبون بلندر نیست و نباید با صرف هزینه بیشتر و بی مورد قدرت بیشتری را به گیربکس انتقال داد . توصیه میشود در این مورد حتما با کارشناسان ماشین سازی به آفرین مشورت نمایید . ماشین سازی به آفرین فقط از الکتروموتورهای ژن تبریز برای دستگا ههای خود بهره میبرد .

گیربکس دستگاه ریبون بلندر

گیربکس جزو اصلی ترین و مهمترین وسیله های استفاده شده در ساخت دستگاه ریبون بلندر میباشد . انتخاب نوع و مدل متناسب با توان مورد نیاز جهت مخلوط کردن پودر و جامدات با وزن و جرم حجمی مشخص در دستگاه میکسر بلندر پودری جزو با اهمیت ترین موارد میباشد . این روزها بدلیل رقابت نابرابری که برای جذب مشتری و پایین آوردن قیمت تمام شده یک دستگاه توسط کارگاه های تازه کار و کم تجربه شکل گرفته ، استفاده از گیربکس های حلزونی با قدرت تولید کشتاور و قیمت تمام شده بسیار پایین باعث تردید در انتخاب صحیح بین مشتریان شده . گیربکس دستگاهی است که برای انتقال قدرت بکار می رود. در گیربکس های صنعتی، سرعت و گشتاور به یکدیگر تبدیل می گردند, بدین معنی که در گیریکس‌های صنعتی کاهنده, وظیفه این است که با کاهش سرعت خروجی، گشتاور خروجی هم افزایش یابد و به همین دلیل است که مقدار مدولاسیون چرخ دنده ها در استیج های متوالی افزایش می یابد و همچنین در گیربکس های صنعتی افزاینده، با افزایش سرعت دورانی مقدار گشتاور کاهش می یابد. ماشین سازی به آفرین مبتکر استفاده از گیربکس های سه محور و چهار و پنج محور در دستگاه های ریبون بلندر و میکسر های پودری خود میباشد .

قیمت دستگاه ریبون بلندر

قیمت ریبون بلندر یا میکسر بلندر پودری به عواملی همچون ، ظرفیت دستگاه ، جنس بدنه دستگاه ، توان الکتروموتور و گیربکس دستگاه و ماشین آلات و متعلقات جانبی بستگی دارد ، لطفا جهت اطلاع از مشخصات فنی ، ظرفیت ریبون بلندر و قیمتها با ما تماس بگیرید.

رعایت اصول جی ام پی ریبون بلندر دارویی

جی ام پی یا اصول بهینه تولید قسمتي از تضمين كيفيت است كه اطمينان مي‌دهد فرآورده‌ها به طور مداوم و پايدار مطابق با استاندارد‌‌هاي کیفیتی تولید و کنترل می‏شوند تا محصول داروئی برای استفاده مورد نظر مناسب باشد، استانداردهای کیفیتی که در پروانه ورود به بازار یا مشخصات محصول الزام شده اند. جی ام پی بطور ويژه براي حذف خطرات ذاتي در هر گونه عمليات تولیدی مانند آلودگي است. جی ام پی با هر دو مورد توليد و كنترل كيفيت مرتبط است. از بلندر‌های پودر برای تهیه مخلوطی همگن از اختلاط پودرهای جامد با دانسیته‌‌های مختلف استفاده می‌شود. ریبون بلندرهای دارویی ساخته شده در ماشین سازی به آفرین دارای صافی سطح مناسب در سطوح داخلی، جهت جلوگیری از چسبندگی مواد به جداره داخلی و ماند ذرات و امکان شستشوی مناسب است.

ظرفیت ریبون بلندر پودری ماشین سازی به آفرین

معیار تعیین ظرفیت در ریبون بلندرهای پودری لیتر میباشد ، که بر اساس دانسیته و جرم حجمی مواد و فضای اشغال شده پودر مورد نظر معادل کیلوگرم آن مشخص میگردد . ظرفیت های تولیدی ریبون بلندر در ماشین سازی به آفرین عبارت میباشند از :

ریبون بلندر ۱۰۰ صد لیتری – ریبون بلندر ۲۰۰ دویست لیتری – ریبون بلندر پودری ۳۰۰ لیتری – ریبون بلندر استیل ۴۰۰ چهارصد لیتری – ریبون بلندر پودر استیل ۶۰۰ ششصد لیتری – ریبون بلندر ۸۰۰ هشتصد لیتری – ریبون بلندر پودری استیل ۱۰۰ هزار لیتری – ریبون بلندر ۱۵۰۰ هاروپانصد لیتری – ریبون بلندر دوهزار ۲۰۰۰ لیتری استیل و آهنی – ریبون بلندر سه هزار ۳۰۰۰ لیتری استیل و آهنی – ریبون بلندر ۴۰۰۰ چهارهزار لیتری – ریبون بلندر پنج هزار لیتری از جنس استیل و آهن

دستگاه ریبون بلندر

Call Now Buttonمشاوره